Płatności bezgotówkowe coraz popularniejsze.

Polacy polubili płatności bezgotówkowe i oczekują takiej możliwości płacenia za produkty w punktach handlowo-usługowych. Czy takie rozwiązanie może wpłynąć na zwiększenie obrotów i zysków? Już dziś wyposaż swój biznes w nowoczesny terminal płatniczy. Oto 5 korzyści płynących z wyboru takiego rozwiązania w twoim biznesie.

Według danych z raportu o zwyczajach płatniczych w Polsce sporządzonego na zlecenie NBP, od końca 2017 r. w Polsce jest więcej kart płatniczych niż wszystkich obywateli. We wrześniu 2021 r. odnotowano używanie 42,8 mln „plastików”. Polacy nie tylko chętnie noszą w portfelu karty płatnicze, ale również chętnie z nich korzystają. NBP podało, że na koniec III kwartału 2021 r. kartą płacono blisko 2,2 mld, a łączna kwota zbliżyła się do 252 mld zł. Pomimo wzrostu zainteresowania możliwością płatności przy pomocy karty, BLIK-a czy inteligentnych urządzeń, wielu przedsiębiorców wciąż nie jest zdecydowanych na rozpoczęcie korzystania z terminala płatniczego. Teraz jest najlepszy moment, aby wreszcie to zmienić. Dlaczego? Korzystając z Programu Polska Bezgotówkowa można dostać darmowy terminal płatniczy i uniknąć kosztów prowizji od transakcji.

Zasady Programu Polska Bezgotówkowa
Program Polska Bezgotówkowa służy upowszechnieniu i promocji obrotu bezgotówkowego w naszym kraju. Każdy uczestnik otrzyma za darmo wybrany przez siebie terminal płatniczy: stacjonarny, mobilny albo softpos, czyli nowoczesne rozwiązanie będące aplikacją płatniczą. Aż do czasu osiągnięcia na nim obrotu w wysokości 42 tys. zł w skali 5 miesięcy, nie pobierany jest abonament miesięczny oraz prowizja od transakcji. Warunek dołączenia jest tylko jeden – brak terminala płatniczego (umowy z agentem rozliczeniowym) w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Żeby otrzymać urządzenie należy wejść na stronę Polcard, wypełnić krótki formularz i poczekać na kontakt eksperta, który podpowie kolejne kroki.

Dlaczego warto skorzystać z Programu?
Program Polska Bezgotówkowa to wyjątkowa szansa pozwalająca bez żadnego ryzyka sprawdzić, jakie korzyści przyniesie Twojej firmie wprowadzenie płatności bezgotówkowych. Oto kilka z nich:

kraju. Każdy uczestnik otrzyma za darmo wybrany przez siebie terminal płatniczy: stacjonarny, mobilny albo softpos, czyli nowoczesne rozwiązanie będące aplikacją płatniczą. Aż do czasu osiągnięcia na nim obrotu w wysokości 42 tys. zł w skali 5 miesięcy, nie pobierany jest abonament miesięczny oraz prowizja od transakcji. Warunek dołączenia jest tylko jeden – brak terminala płatniczego (umowy z agentem rozliczeniowym) w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Żeby otrzymać urządzenie należy wejść na stronę Polcard, wypełnić krótki formularz i poczekać na kontakt eksperta, który podpowie kolejne kroki.

Dlaczego warto skorzystać z Programu?
Program Polska Bezgotówkowa to wyjątkowa szansa pozwalająca bez żadnego ryzyka sprawdzić, jakie korzyści przyniesie Twojej firmie wprowadzenie płatności bezgotówkowych. Oto kilka z nich:

-Przyciągnięcie nowych klientów. Wdrożenie płatności bezgotówkowych na pewno przyciągnie do placówki osoby, które na co dzień nie korzystają z gotówki lub robią to rzadko.

-Lojalność aktualnych kupujących. Jeśli osoby lubiące płatności bezgotówkowych znajdą u Ciebie poszukiwane przez nich produkty, nie będą mieli powodów, aby odwiedzać sklepy konkurencji.

-Stworzenie wizerunku nowoczesnego przedsiębiorcy, odpowiadającego nie tylko na najnowsze trendy, jak również na potrzeby swoich klientów.

-Zwiększenie obrotów i zysków. Używanie terminala przyciągnie do sklepu nie tylko klientów, którzy na co dzień nie korzystają z gotówki, ale także tych, którzy chcą np.: wypłacić gotówkę w kasie czy doładować telefon z poziomu terminala. Od każdej takiej usługi otrzymasz wynagrodzenie prowizyjne.

-Przewaga nad konkurencją. Jeśli w Twojej branży rzadko korzysta się z płatności bezgotówkowych, to terminal sprawi, że się wyróżnisz i zbudujesz przewagę konkurencyjną.
Wprowadzenie płatności bezgotówkowych jest przejawem podążania za trendami otwartości na potrzeby klientów i wyrazem troski o swój biznes. Przyłączając się do Programu sprawdzisz, jakie zyski przyniesie firmie taka decyzja. Można zyskać finansowo i wizerunkowo

Finansowanie odwrotne pod terminal
Finansowanie pod terminal jest wyjątkowym produktem na polskim rynku faktoringowym. Przeznaczone jest dla firm, które opierają swój biznes na płatnościach bezgotówkowych: płatnościach kartą przy użyciu terminala płatniczego lub płatnościach poprzez bramkę płatniczą. Jeżeli Twoja firma chciałaby skorzystać z dodatkowych środków finansowych, zostaw kontakt, a przygotujemy ciekawe rozwiązanie dla Twojej firmy!

Polecane dla Ciebie

Cash flow – dlaczego jest ważny dla Twojej firmy

Czy jest możliwość szybkiego ocenienia potencjału danego przedsiębiorstwa? Oczywiście! Posłuży temu tzw. cash flow, czyli rachunek przepływów pieniężnych. Dowiedzmy się więc, na czym dokładnie polega cash flow oraz co ukazuje taki dokument. Czym jest cash flow?Cash flow jest sprawozdaniem z przepływów środków pieniężnych. Nazywa się je również sprawozdaniem z przepływów finansowych. Istotne jest to, że […]

Czytaj dalej

Przyczyny i skutki inflacji

O inflacji mówi się coraz częściej, nawet w towarzyskich rozmowach. Osoby gromadzące pieniądze na kontach oszczędnościowych i lokatach terminowych z wielkim zainteresowaniem śledzą poziom inflacji, zestawiając go z proponowaną, na pierwszy rzut oka atrakcyjną, stopą zwrotu. Parametr ten wpływa istotnie na rzeczywisty zysk z potencjalnej inwestycji. Jednak inflacja jest zjawiskiem wpływającym na wiele procesów społeczno-ekonomicznych. […]

Czytaj dalej

Faktura dla firmy zagranicznej – co musisz wiedzieć?

Faktura dla firmy zagranicznej - otwórz się na świat!

Coraz więcej polskich przedsiębiorców szukając możliwości poszerzenia bazy klientów i powiększenia dochodów podejmuje decyzje o sprzedaży towarów i usług za granicę. Jest to dobra inicjatywa, która może wpłynąć na pozytywną zmianę dla firmy, a także przyczynić się do zwiększenia możliwości biznesowych. Przed rozpoczęciem współpracy z zagranicznymi kontrahentami należy wiedzieć, że faktura dla firmy zagranicznej nie […]

Czytaj dalej