Zalety faktoringu – 5 powodów, by się na niego zdecydować

Zalety faktoringu – jedną z najbardziej zauważalnych jest zdolność do pozyskiwania środków, gdy tradycyjna pożyczka jest nieosiągalna. Faktoring może przynieść korzyść firmie, która szybko się rozwija, płaci dostawcom i pokrywa inne koszty operacyjne.

Zalety faktoringu – powody, dla których firmy powinny z niego korzystać:

1. Faktoring to szybki sposób na pozyskiwanie pieniędzy przez firmy. Umowa faktoringowa może zostać zawarta w ciągu doby. Może być to wyjątkowo korzystne dla firmy, która potrzebuje natychmiastowego kapitału obrotowego lub która chce szybko rozszerzyć swoją działalność.

2. Faktoring pozwala firmom wnieść pieniądze bez zaciągania nowego długu. Pożyczka może być użytecznym narzędziem do budowania i utrzymywania firmy. Może to jednak być ryzykowne, szczególnie dla nowych firm. Faktoring pozwala przedsiębiorstwom uzyskać potrzebny kapitał bez konieczności korzystania z drogiej pożyczki.

3. Faktoring skraca proces windykacji. Czasami firmy muszą czekać tygodnie, a nawet miesiące, zanim otrzymają zapłatę za świadczone usługi. W tym czasie mogą nie dysponować środkami na dalszy rozwój działalności, a nawet na pokrycie bieżących kosztów. W tej sytuacji świetnie pomaga faktoring.

4. Faktoring może pomóc firmom, które nie dysponują działem windykacji. W przypadku małych firm, które nie mają działu windykacji ani odpowiedniego personelu, firma faktoringowa może zapewnić im pomoc. Przedsiębiorstwo oczywiście będzie musiało zapłacić za te usługi, ale dla wielu firm jest to lepsze i bardziej opłacalne rozwiązanie.

5. Faktoring może być doskonałą opcją dla firm mających problemy z uzyskaniem kredytu bankowego. Uzyskanie pożyczki na rozwój firmy zawsze było wyzwaniem. Dziś jest jeszcze trudniej, ponieważ banki bardziej niż kiedykolwiek niechętnie użyczają swoich pieniędzy. Jeśli firma nie prowadziła działalności zbyt długo lub miała problemy ze spłatą poprzednich pożyczek,  prawdopodobieństwo otrzymania kredytu jest niewielkie. W takim przypadku dobrą alternatywą są usługi faktoringu.

Polecane dla Ciebie

Sukcesy, wyzwania i przyszłość transportu i logistyki w Polsce

Sektor TSL (Transport, Spedycja, Logistyka) to jeden z najważniejszych filarów polskiej gospodarki. Polskie firmy transportowe, głównie za sprawą strategicznego położenia naszego kraju, stały się europejskimi liderami w przewozach drogowych, obsługując 25% handlu na Starym Kontynencie. Sukces oraz ogromna złożoność europejskich łańcuchów dostaw oraz uregulowań prawnych niesie za sobą także wyzwania i problemy. Polskie firmy transportowe […]

Czytaj dalej

1,4 miliarda długu w branży transportowej – co to oznacza dla sektora TSL?

Branża transportowa, będąca jednym z filarów polskiej gospodarki, stoi w obliczu poważnych wyzwań finansowych. Według najnowszych danych zadłużenie sektora TSL wynosi aż 1,4 miliarda złotych. Jest to jeden z najwyższych poziomów zadłużenia w polskiej gospodarce, co budzi poważne obawy o przyszłość wielu przedsiębiorstw, zwłaszcza tych z segmentu małych i średnich firm. Skala zadłużenia pokazuje, że […]

Czytaj dalej

Nowe kierunki w e-commerce: podsumowanie raportu “E-commerce w Polsce 2024”

Najnowszy raport “E-commerce w Polsce 2024” przygotowany przez firmę Gemius we współpracy z Polskimi Badaniami Internetu oraz IAB Polska, rzuca światło na obecne trendy, zachowania oraz wyzwania polskich konsumentów w kontekście zakupów online. Choć rynek e-commerce w Polsce pozostaje stabilny, widoczne są zmiany, takie jak wzrost popularności zakupów zagranicznych, rozwój rynku produktów używanych (re-commerce) oraz […]

Czytaj dalej