Płatności bezgotówkowe coraz popularniejsze.

Polacy polubili płatności bezgotówkowe i oczekują takiej możliwości płacenia za produkty w punktach handlowo-usługowych. Czy takie rozwiązanie może wpłynąć na zwiększenie obrotów i zysków? Już dziś wyposaż swój biznes w nowoczesny terminal płatniczy. Oto 5 korzyści płynących z wyboru takiego rozwiązania w twoim biznesie.

Według danych z raportu o zwyczajach płatniczych w Polsce sporządzonego na zlecenie NBP, od końca 2017 r. w Polsce jest więcej kart płatniczych niż wszystkich obywateli. We wrześniu 2021 r. odnotowano używanie 42,8 mln „plastików”. Polacy nie tylko chętnie noszą w portfelu karty płatnicze, ale również chętnie z nich korzystają. NBP podało, że na koniec III kwartału 2021 r. kartą płacono blisko 2,2 mld, a łączna kwota zbliżyła się do 252 mld zł. Pomimo wzrostu zainteresowania możliwością płatności przy pomocy karty, BLIK-a czy inteligentnych urządzeń, wielu przedsiębiorców wciąż nie jest zdecydowanych na rozpoczęcie korzystania z terminala płatniczego. Teraz jest najlepszy moment, aby wreszcie to zmienić. Dlaczego? Korzystając z Programu Polska Bezgotówkowa można dostać darmowy terminal płatniczy i uniknąć kosztów prowizji od transakcji.

Zasady Programu Polska Bezgotówkowa
Program Polska Bezgotówkowa służy upowszechnieniu i promocji obrotu bezgotówkowego w naszym kraju. Każdy uczestnik otrzyma za darmo wybrany przez siebie terminal płatniczy: stacjonarny, mobilny albo softpos, czyli nowoczesne rozwiązanie będące aplikacją płatniczą. Aż do czasu osiągnięcia na nim obrotu w wysokości 42 tys. zł w skali 5 miesięcy, nie pobierany jest abonament miesięczny oraz prowizja od transakcji. Warunek dołączenia jest tylko jeden – brak terminala płatniczego (umowy z agentem rozliczeniowym) w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Żeby otrzymać urządzenie należy wejść na stronę Polcard, wypełnić krótki formularz i poczekać na kontakt eksperta, który podpowie kolejne kroki.

Dlaczego warto skorzystać z Programu?
Program Polska Bezgotówkowa to wyjątkowa szansa pozwalająca bez żadnego ryzyka sprawdzić, jakie korzyści przyniesie Twojej firmie wprowadzenie płatności bezgotówkowych. Oto kilka z nich:

kraju. Każdy uczestnik otrzyma za darmo wybrany przez siebie terminal płatniczy: stacjonarny, mobilny albo softpos, czyli nowoczesne rozwiązanie będące aplikacją płatniczą. Aż do czasu osiągnięcia na nim obrotu w wysokości 42 tys. zł w skali 5 miesięcy, nie pobierany jest abonament miesięczny oraz prowizja od transakcji. Warunek dołączenia jest tylko jeden – brak terminala płatniczego (umowy z agentem rozliczeniowym) w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Żeby otrzymać urządzenie należy wejść na stronę Polcard, wypełnić krótki formularz i poczekać na kontakt eksperta, który podpowie kolejne kroki.

Dlaczego warto skorzystać z Programu?
Program Polska Bezgotówkowa to wyjątkowa szansa pozwalająca bez żadnego ryzyka sprawdzić, jakie korzyści przyniesie Twojej firmie wprowadzenie płatności bezgotówkowych. Oto kilka z nich:

-Przyciągnięcie nowych klientów. Wdrożenie płatności bezgotówkowych na pewno przyciągnie do placówki osoby, które na co dzień nie korzystają z gotówki lub robią to rzadko.

-Lojalność aktualnych kupujących. Jeśli osoby lubiące płatności bezgotówkowych znajdą u Ciebie poszukiwane przez nich produkty, nie będą mieli powodów, aby odwiedzać sklepy konkurencji.

-Stworzenie wizerunku nowoczesnego przedsiębiorcy, odpowiadającego nie tylko na najnowsze trendy, jak również na potrzeby swoich klientów.

-Zwiększenie obrotów i zysków. Używanie terminala przyciągnie do sklepu nie tylko klientów, którzy na co dzień nie korzystają z gotówki, ale także tych, którzy chcą np.: wypłacić gotówkę w kasie czy doładować telefon z poziomu terminala. Od każdej takiej usługi otrzymasz wynagrodzenie prowizyjne.

-Przewaga nad konkurencją. Jeśli w Twojej branży rzadko korzysta się z płatności bezgotówkowych, to terminal sprawi, że się wyróżnisz i zbudujesz przewagę konkurencyjną.
Wprowadzenie płatności bezgotówkowych jest przejawem podążania za trendami otwartości na potrzeby klientów i wyrazem troski o swój biznes. Przyłączając się do Programu sprawdzisz, jakie zyski przyniesie firmie taka decyzja. Można zyskać finansowo i wizerunkowo

Finansowanie odwrotne pod terminal
Finansowanie pod terminal jest wyjątkowym produktem na polskim rynku faktoringowym. Przeznaczone jest dla firm, które opierają swój biznes na płatnościach bezgotówkowych: płatnościach kartą przy użyciu terminala płatniczego lub płatnościach poprzez bramkę płatniczą. Jeżeli Twoja firma chciałaby skorzystać z dodatkowych środków finansowych, zostaw kontakt, a przygotujemy ciekawe rozwiązanie dla Twojej firmy!

Polecane dla Ciebie

Indywidualne konto ZUS – skąd je wziąć i jak opłacać?

Indywidualny rachunek ZUS nazywany także numerem rachunku składkowego (NRS) jest specjalnym kontem założonym dla danej firmy, aby zgrupować wszystkie należności do ZUS w jednym miejscu. Instytucja ta dzięki temu ma możliwość łatwego i szybkiego sprawdzenia poprawności i terminowości. Taki indywidualny numer rachunku składkowego można pobrać na stronie internetowej ZUS. Inną możliwością jest sprawdzenie numeru rachunku […]

Czytaj dalej

Kluczowe kroki do sukcesu w planowaniu i realizacji

Wybór między pilnym a ważnym Przez całe życie nieustannie musimy wybierać pomiędzy rzeczami pilnymi a ważnymi. Często te pilne w perspektywie czasu nie mają jednak większego znaczenia i nie wnoszą zbyt dużo do życia. Rzeczy ważne natomiast w tej samej chwili nie przypominają, żeby się nimi zająć, ale skutki tego odczuje się po jakimś czasie. […]

Czytaj dalej

Ulga na złe długi – jakie są zasady i kto może z niej skorzystać?

Temat niezapłaconych faktur w odniesieniu do kwestii podatków interesuje głównie przedsiębiorców. W sytuacji podbramkowej każdy szuka jak najlepszego wyjścia – podatnicy VAT mogą uzyskać tzw. ulgę na złe długi. Bez tego wiele firm mogłoby utracić płynność finansową, która jest niezwykle ważna w prowadzeniu firmy i zarządzaniu budżetem. Warto wiedzieć, że istnieje sposób na rozliczenie podatku […]

Czytaj dalej