Jak mieć dobry poniedziałek w pracy – pokonaj syndrom poniedziałku!

Przygotuj się na poniedziałek w pracy, w piątek

Przed wyjściem z biura w piątek warto już przygotować swoje biurko na poniedziałek rano. W piątek zakończ jak najwięcej zadań/projektów, a następnie poświęć ostatnie minuty na sprzątanie i porządkowanie swojego stanowiska pracy. Zaczęcie pracy w poniedziałek, patrząc na resztki z ostatniego tygodnia porozrzucane po całym biurku, nie jest wcale przyjemne…

Warto przygotować sobie małą listę rzeczy do zrobienia w poniedziałkowy poranek, to znacząco ułatwi twoją pracę. Nie tylko będziesz bardziej przygotowany do pracy, ale też nie zmarnujesz czasu na zbędne myślenie “co ja miałem zrobić?!”.

Weekend? Czas na relaks!

Oczywiście, czasem jest to po prostu niemożliwe, zwłaszcza gdy dzisiejsze urządzenia i technologia ułatwiają pozostawanie w kontakcie. Jeśli możesz, unikaj sprawdzania służbowego maila w weekend. Nie pozwalaj, aby obowiązki w pracy wkradły się w twoje życie prywatne!


Warto być wyspanym
w poniedziałek w pracy

Często, w życiu pracownika, poniedziałkowy poranek zaczyna się już w niedzielę wieczorem. Bez względu na przyczynę, brak snu w niedzielę wieczorem może znacząco wpłynąć na poniedziałkowy poranek. Warto więc zrezygnować z niedzielnej imprezy ze znajomymi i dobrze się wyspać…

Wstawaj, pobudka!

Długie drzemki, a co się z tym wiąże, dłuższy sen i bieganie do pracy może sprawić, że przyjedziesz do biura rozproszony. Wstanie trochę wcześniej daje czas na zebranie myśli i mentalne zorganizowanie dnia. Być może nawet przyjedziesz do biura nieco wcześniej. Może to dać ci szansę na rozpoczęcie dnia z mniejszą ilością rozrywek.

Samozwańczy miliarder Richard Branson codziennie wstaje o 5 rano. Wskazał, że jednym z powodów, dla których wstaje tak wcześnie, jest to, że może przeglądać wiadomości e-mail przed zalogowaniem się większości świata.

Sport to zdrowie…

Richard Branson również z samego rana zalicza dość intensywny trening. Uważa, że ćwiczenia zwiększają jego wydajność, a badania sugerują, że ćwiczenia energetyzują człowieka fizycznie i psychicznie. Wystarczy 15-30 minutowy spacer, joga lub nawet proste ćwiczenia rozciągające.

Garnitur, a może dres?

Ta wskazówka może dla niektórych wydawać się niestosowna, ale ubiór także wpływa na twoje samopoczucie. Zakładanie ubrań, które sprawiają, że dobrze wyglądasz i czujesz się dobrze, może poprawić Ci nastrój. Nawet jeśli Twój biurowy strój jest swobodny, poświęć kilka dodatkowych minut, przygotowując swoją wersję „kombinezonu energetycznego”. Kiedy czujesz się dobrze, zwykle jesteś szczęśliwszy, pewny siebie i bardziej produktywny.

Polecane dla Ciebie

Nadchodzące zmiany w przepisach dla branży logistycznej od stycznia 2025 roku

Rok 2025 przyniesie branży transportowej i logistycznej istotne zmiany prawne na poziomie zarówno krajowym, jak i europejskim. Te zmiany będą wymagały od przedsiębiorców dostosowania się do nowych regulacji, co może mieć wpływ na koszty operacyjne, organizację pracy oraz raportowanie. Oto najważniejsze z nich. Dyrektywa CSRD: raportowanie zrównoważonego rozwoju Od stycznia 2025 roku duże firmy, w […]

Czytaj dalej

Transport a klient – jak poprawić jakość obsługi i satysfakcję klientów?

Transport towarów to podstawa w łańcuchu dostaw prawie wszystkich firm, obracających fizycznymi produktami. Jednak to nie tylko szybki i bezpieczny przewóz towarów, ale przede wszystkim obsługa klienta decyduje o sukcesie w branży. W artykule przedstawiamy sprawdzone metody, które pomogą poprawić jakość obsługi oraz zadowolenie klientów. Dowiedz się, jak skuteczna komunikacja, szkolenia pracowników, nowe technologie oraz […]

Czytaj dalej

Optymalizacja kosztów w transporcie – sprawdzone metody

Rosnące koszty paliwa, utrzymania floty oraz wynagrodzeń stanowią coraz większe wyzwanie dla firm transportowych. Dlatego też optymalizacja kosztów staje się najwyższym priorytetem. W artykule przedstawimy sprawdzone metody, które mogą pomóc w efektywnym zarządzaniu budżetem i zwiększeniu rentowności działalności. Optymalizacja tras Jednym z najbardziej oczywistych sposobów na obniżenie kosztów w transporcie jest optymalizowanie tras przejazdów. Tradycyjne podejście […]

Czytaj dalej