Jak mieć dobry poniedziałek w pracy – pokonaj syndrom poniedziałku!

Przygotuj się na poniedziałek w pracy, w piątek

Przed wyjściem z biura w piątek warto już przygotować swoje biurko na poniedziałek rano. W piątek zakończ jak najwięcej zadań/projektów, a następnie poświęć ostatnie minuty na sprzątanie i porządkowanie swojego stanowiska pracy. Zaczęcie pracy w poniedziałek, patrząc na resztki z ostatniego tygodnia porozrzucane po całym biurku, nie jest wcale przyjemne…

Warto przygotować sobie małą listę rzeczy do zrobienia w poniedziałkowy poranek, to znacząco ułatwi twoją pracę. Nie tylko będziesz bardziej przygotowany do pracy, ale też nie zmarnujesz czasu na zbędne myślenie “co ja miałem zrobić?!”.

Weekend? Czas na relaks!

Oczywiście, czasem jest to po prostu niemożliwe, zwłaszcza gdy dzisiejsze urządzenia i technologia ułatwiają pozostawanie w kontakcie. Jeśli możesz, unikaj sprawdzania służbowego maila w weekend. Nie pozwalaj, aby obowiązki w pracy wkradły się w twoje życie prywatne!


Warto być wyspanym
w poniedziałek w pracy

Często, w życiu pracownika, poniedziałkowy poranek zaczyna się już w niedzielę wieczorem. Bez względu na przyczynę, brak snu w niedzielę wieczorem może znacząco wpłynąć na poniedziałkowy poranek. Warto więc zrezygnować z niedzielnej imprezy ze znajomymi i dobrze się wyspać…

Wstawaj, pobudka!

Długie drzemki, a co się z tym wiąże, dłuższy sen i bieganie do pracy może sprawić, że przyjedziesz do biura rozproszony. Wstanie trochę wcześniej daje czas na zebranie myśli i mentalne zorganizowanie dnia. Być może nawet przyjedziesz do biura nieco wcześniej. Może to dać ci szansę na rozpoczęcie dnia z mniejszą ilością rozrywek.

Samozwańczy miliarder Richard Branson codziennie wstaje o 5 rano. Wskazał, że jednym z powodów, dla których wstaje tak wcześnie, jest to, że może przeglądać wiadomości e-mail przed zalogowaniem się większości świata.

Sport to zdrowie…

Richard Branson również z samego rana zalicza dość intensywny trening. Uważa, że ćwiczenia zwiększają jego wydajność, a badania sugerują, że ćwiczenia energetyzują człowieka fizycznie i psychicznie. Wystarczy 15-30 minutowy spacer, joga lub nawet proste ćwiczenia rozciągające.

Garnitur, a może dres?

Ta wskazówka może dla niektórych wydawać się niestosowna, ale ubiór także wpływa na twoje samopoczucie. Zakładanie ubrań, które sprawiają, że dobrze wyglądasz i czujesz się dobrze, może poprawić Ci nastrój. Nawet jeśli Twój biurowy strój jest swobodny, poświęć kilka dodatkowych minut, przygotowując swoją wersję „kombinezonu energetycznego”. Kiedy czujesz się dobrze, zwykle jesteś szczęśliwszy, pewny siebie i bardziej produktywny.

Polecane dla Ciebie

Jak prawidłowo określić datę wykonania usługi na fakturze?

Podczas prowadzenia działalności gospodarczej bardzo częstą czynnością jest wystawianie faktur. Przychód uzyskujemy w dniu, w którym wydajemy rzeczy, wykonana zostaje dana usługa w całości albo choćby częściowo. Trzeba jednak pamiętać, żeby data była maksymalnie równoznaczna z dniem, gdy wystawiono fakturę bądź opłacono należność. Mówi o tym art. 14 ust. 1c ustawy o podatku dochodowym od […]

Czytaj dalej

Odstąpienie od umowy – definicja i uprawnienia stron

Bardzo często korzystamy z możliwości zamawiania produktów w sklepach internetowych, zawieramy umowy o dostarczanie treści cyfrowych albo o świadczenie usług w celu dokonania naprawy jakiegoś sprzętu. Warto wtedy znać swoje prawa, a jednym z nich jest prawo do odstąpienia od umowy. Odstąpienie od umowy i jego skutki prawne Odstąpienie od umowy zdefiniowane jest jako oświadczenie […]

Czytaj dalej

NDA – Umowa o zachowaniu poufności: Jakie elementy powinna zawierać?

W czasie podejmowania nowej współpracy przedsiębiorcy często zawierają klauzulę określającą obowiązki stron względem przekazywania informacji poufnych. Takie rozwiązanie zabezpiecza firmę przed utratą swoich strategii, bazy klientów i kontrahentów, planów finansowych, informacji handlowych, produktowych czy usługowych. Czym jest umowa NDA? Umowa NDA (Non-Disclosure Agreement), nazywana także umową o zachowaniu poufności albo umową poufności, jest prawnym dokumentem […]

Czytaj dalej