Jak mieć dobry poniedziałek w pracy – pokonaj syndrom poniedziałku!

Przygotuj się na poniedziałek w pracy, w piątek

Przed wyjściem z biura w piątek warto już przygotować swoje biurko na poniedziałek rano. W piątek zakończ jak najwięcej zadań/projektów, a następnie poświęć ostatnie minuty na sprzątanie i porządkowanie swojego stanowiska pracy. Zaczęcie pracy w poniedziałek, patrząc na resztki z ostatniego tygodnia porozrzucane po całym biurku, nie jest wcale przyjemne…

Warto przygotować sobie małą listę rzeczy do zrobienia w poniedziałkowy poranek, to znacząco ułatwi twoją pracę. Nie tylko będziesz bardziej przygotowany do pracy, ale też nie zmarnujesz czasu na zbędne myślenie “co ja miałem zrobić?!”.

Weekend? Czas na relaks!

Oczywiście, czasem jest to po prostu niemożliwe, zwłaszcza gdy dzisiejsze urządzenia i technologia ułatwiają pozostawanie w kontakcie. Jeśli możesz, unikaj sprawdzania służbowego maila w weekend. Nie pozwalaj, aby obowiązki w pracy wkradły się w twoje życie prywatne!


Warto być wyspanym
w poniedziałek w pracy

Często, w życiu pracownika, poniedziałkowy poranek zaczyna się już w niedzielę wieczorem. Bez względu na przyczynę, brak snu w niedzielę wieczorem może znacząco wpłynąć na poniedziałkowy poranek. Warto więc zrezygnować z niedzielnej imprezy ze znajomymi i dobrze się wyspać…

Wstawaj, pobudka!

Długie drzemki, a co się z tym wiąże, dłuższy sen i bieganie do pracy może sprawić, że przyjedziesz do biura rozproszony. Wstanie trochę wcześniej daje czas na zebranie myśli i mentalne zorganizowanie dnia. Być może nawet przyjedziesz do biura nieco wcześniej. Może to dać ci szansę na rozpoczęcie dnia z mniejszą ilością rozrywek.

Samozwańczy miliarder Richard Branson codziennie wstaje o 5 rano. Wskazał, że jednym z powodów, dla których wstaje tak wcześnie, jest to, że może przeglądać wiadomości e-mail przed zalogowaniem się większości świata.

Sport to zdrowie…

Richard Branson również z samego rana zalicza dość intensywny trening. Uważa, że ćwiczenia zwiększają jego wydajność, a badania sugerują, że ćwiczenia energetyzują człowieka fizycznie i psychicznie. Wystarczy 15-30 minutowy spacer, joga lub nawet proste ćwiczenia rozciągające.

Garnitur, a może dres?

Ta wskazówka może dla niektórych wydawać się niestosowna, ale ubiór także wpływa na twoje samopoczucie. Zakładanie ubrań, które sprawiają, że dobrze wyglądasz i czujesz się dobrze, może poprawić Ci nastrój. Nawet jeśli Twój biurowy strój jest swobodny, poświęć kilka dodatkowych minut, przygotowując swoją wersję „kombinezonu energetycznego”. Kiedy czujesz się dobrze, zwykle jesteś szczęśliwszy, pewny siebie i bardziej produktywny.

Polecane dla Ciebie

Jak radzić sobie z zakłóceniami łańcucha dostaw

Zakłócenia w łańcuchu dostaw mają poważne skutki dla firm zajmujących się transportem i produkcją, bez względu na ich wielkość czy rodzaj działalności. Niezależnie od tego, czy problemy wynikają z pandemii, klęsk żywiołowych, zmian politycznych czy innych niespodziewanych wydarzeń, przedsiębiorstwa muszą być gotowe do szybkiego działania i modyfikacji swoich planów awaryjnych. Stabilny łańcuch dostaw jest kluczowym […]

Czytaj dalej

Zarządzanie flotą pojazdów – najlepsze praktyki i narzędzia

Zarządzanie flotą pojazdów to fundamentalny element sukcesu każdej firmy transportowej. Każda organizacja dąży do osiągnięcia celów takich jak optymalizacja procesów, utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa oraz redukcja kosztów operacyjnych. Dobrze zarządzana flota to nie tylko niższe koszty, ale również wyższa jakość usług i satysfakcja klientów. Kluczowe strategie zarządzania flotą pojazdów Obecnie zarządzanie flotą koncentruje się na […]

Czytaj dalej

Wynajem samochodu na firmę – kilka praktycznych porad

Osoba prowadząca działalność gospodarczą, w ramach której rozlicza się używając podatkowej księgi przychodów i rozchodów musi pamiętać o obowiązku corocznego przeprowadzania remanentu, to znaczy sporządzania spisu z natury. Dotyczy to także sytuacji, jeżeli prowadzisz firmę usługową i nie masz towarów na sprzedaż. Wynajem długoterminowy kontra zakup pojazdu Posiadanie auta wiąże się z wieloma obowiązkami i […]

Czytaj dalej