Czym jest social gifting? – crowdfunding i prezenty online

Crowdfunding jako Social gifting – innowacyjna aplikacja dla e-commerce

Social gifting to potrzeba społecznego obdarowywania (np. crowdfunding). Nabiera ona wciąż na znaczeniu wśród internetowych użytkowników. Dlaczego warto praktykować nową modę social giftingu?

Pewnie nie raz zdarzyło Wam się zapomnieć o urodzinach bliskiej nam osoby i w ostatniej chwili kupowaliście prezent. Takie sytuacje przydarzają się każdemu z nas. Aby temu zapobiec powstał trend social gifting, który umożliwia przekazywanie bonów prezentowych znajomym za pośrednictwem sieci.

Czym jest crowdfunding i jak się kreuje ten trend?


Social Gifting to ciekawa forma marketingu

Social gifting to nic innego jak wręczanie prezentów przez Internet. Dla jednych to symboliczne obdarowywanie, a dla innych kolejna usługa, która powstała w wyniku prężnie rozwijającej się technologii oraz sprzedaży produktów w sieci. Jego celem jest szybkie zrealizowanie prezentu. Zarówno kupujący jak i obdarowywany nie musi wychodzić z domu, aby zrealizować bon.
Wspomniane bony oraz karty podarunkowe stanowią największą grupę prezentów w social giftingu. Są one nie tylko prezentem idealnym dla każdego, lecz także wyjątkowo przydatnym. Taki bon można uzyskać od różnych marek w zależności od potrzeb i możliwości.
Najpopularniejszym serwisem na świecie obsługującym social gifting jest Wrapp.com. Jednak nie jest to jedyna, znana platforma, na której zastosowano takie rozwiązania. Warto wspomnieć również o niedawno uruchomionej usłudze Facebook Gifts, szwedzkim Wrappie czy polskim Bonbonierze.

Co może być e-prezentem?


Za pośrednictwem Bonboniera można obdarować znajomych książkami, płytami, grami komputerowymi czy audiobookami. Oczywiście, w serwisie nie brak słodyczy. Jak podkreślają twórcy aplikacji – z dnia na dzień oferta Bonboniera będzie się powiększać, gdyż prowadzone są rozmowy z właścicielami wielu sklepów z całej Polski.
Jak wykorzystać social gifting w swoim biznesie?
Social gifting dopiero raczkuje na polskim rynku. Decydując się na jego usługi masz pewność, że tworzysz coś nowego, innowacyjnego, co może przyciągnąć uwagę i ciekawość Twoich klientów. Aby wykorzystać social gifting należy zainwestować w osobistą platformę lub skorzystać z gotowych rozwiązań.

Jak wejść we współpracę z serwisami social giftingu?


Być może posiadasz firmę i zastanawiasz się jak wejść we współpracę z aplikacjami oferującymi social gifting. To nic trudnego, a przede wszystkim nic co wymaga dodatkowych inwestycji. W przypadku wspomnianego Bonboniera wystarczy zgłosić propozycję nawiązania współpracy wysyłając maila. Jeżeli Twoja firma spełni wszelkie kryteria, wówczas zostanie zawarta umowa między przedstawicielami.

Crowdfunding jako rodzaj social giftingu


Inną formą giftingu jest crowdfunding. Ideą tego zjawiska jest zbiórka pieniędzy. W ten sposób nie wręczamy jubilatowi konkretnego bonu do wykorzystania w danym sklepie, lecz większą kwotę, którą może wykorzystać lub przeznaczyć je na szczytny cel, np. akcję charytatywną lub wycieczkę. Crowdfunding pozwala spełniać nawet największe marzenia.
Coraz więcej zakupów wykonujemy za pomocą Internetu, przez to social gifting jest łatwy w realizacji, pozwala zaoszczędzić czas, dzięki czemu jego popularność rośnie i nie zapowiada się jakby ta popularność miała zwolnić tempa.

Jaki serwis social giftingowy jest najbardziej popularny i dlaczego?


Wrapp to najbardziej popularny serwis giftingowy. Może się on pochwalić ponad 7,4 milionami przesłanych e-prezentów. Jego popularność urosła znacznie szybciej niż było to w przypadku Pintersta, czy Twittera. Co zadecydowało o jego popularności? Wrapp to jedyny tego typu serwis, który działa na tej płaszczyźnie w USA. Poza tym za jego popularnością przemawia prostota i to, że użytkownicy nie muszą za nic płacić. Aplikacja oferuje nam większość usług za darmo, dzięki czemu jako użytkownicy czujemy się bezpiecznie. To są właśnie te szczegóły, które zadecydowały o popularności tego serwisu. Nikt wcześniej nie wpadł na tego typu pomysł.
Aktualnie Wrapp działa na terenie USA oraz Szwecji. Mówi się o tym, że zostanie wprowadzony jeszcze w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, a nawet w Polsce!

Polecane dla Ciebie

Nielegalna konkurencja ukraińskich firm – czy to zagrożenie dla firm transportowych?

Ukraińskie firmy przewoźnicze wyrażają zaniepokojenie karami nakładanymi na kierowców w Polsce. Rząd wprowadził nowe przepisy, by zapobiegać nielegalnej działalności naszych wschodnich sąsiadów na terenie Unii Europejskiej. Czy to jednak wystarczy? Kabotaż, czyli nielegalne działania ukraińskich firm Przewozy kabotażowe to przewozy ładunku między punktami położonymi poza granicami kraju, w którym siedzibę ma firma transportowa. Właśnie takie […]

Czytaj dalej

Redukcja emisji CO2 to gwóźdź do trumny branży TSL? 

Wraz z kolejnymi, bardzo restrykcyjnymi normami Unii Europejskiej dotyczącymi redukcji emisji CO2 nasila się presja na branżę transportową – zwłaszcza w Polsce. Firmy logistyczne stają przed wizją zakupu ekologicznych samochodów oraz zwiększenia kosztów operacyjnych. Dla większości przedsiębiorców jest to ogromne wyzwanie. Jak mu sprostać, by równocześnie nie zbankrutować?  Nowe dyrektywy Unii Europejskiej i jej konsekwencje […]

Czytaj dalej

Kredyt, leasing czy faktoring?

Firmy działające w takich branżach jak transport, spedycja, logistyka (TSL), e-commerce czy budownictwo prędzej czy później staną przed ważnym zadaniem: wyborem odpowiednich narzędzi finansowych. W tym kontekście kredyt, leasing i faktoring to trzy najpopularniejsze opcje, które mogą wspierać rozwój przedsiębiorstw. Każda z tych metod ma swoje mocne strony i pewne ograniczenia, dlatego warto przyjrzeć się […]

Czytaj dalej